Престижно! Черно море удари лидера в Румъния

Снимка: Lap.bg

727 0

Черно море записа престижна победа в първата си контрола от зимната подготовка. Възпитаниците на  Илиан Илиев треснаха с 1:0 лидера в румънския шампионат – Фарул Констанца. Успехът донесе Исмаил Иса, а двубоят се проведе на базата на румънците в Олидиу, Констанца

Първият пропуск направиха домакините. След това обаче „моряците“ на свой ред пропиляха няколко изгодни положения. В 12-та минута варненци имаха претенции и за дузпа за фал срещу Иса, но не получиха такава.

В 38-ата минута гостите откриха резултата. Исмаил Иса завърши отлична атака. Александър Василев намери Николай Златев, който пусна с пета към крайния защитник, който пък намери  с пас по тревата нападетеля и той вкара за 0:1.

До края на мача не паднаха повече голове, въпреки че за известен период румънците осъществиха безплоден натиск. Черно море пък пропусна да направи успеха си по-изразителен.