Пирин Благоевград с ценен успех

Снимка: Lap.bg

1290 0

Пирин Благоевград победи като домакин с 2:1 Локомотив София в мач от плейофите на шампионата.

След равностоен старт на двубоя, домакините успяха да вземат преднина с гол в 13-ата минута, когато Станислав Манолев получи топката на около 25 метра от вратата, шутира и вкара красив гол в далечния ъгъл.

В 30-ата минута Красимир Станоев, с шут около границата на наказателното поле, реализира също зрелищно попадение.

В 72-ата минута "железничарите" успяха да върнат едно попадение, след центриране от ъглов удар топката беше мощно засечена от Матеус Дуарте - гол за Локо. До обрат обаче не се стигна.

Пирин, Локо Сф, Ботев Вр и Царско село играят в групата за оставане в елитния ни шампионат. Последният тим в крайното класиране изпада, предпоследният пък ще играе бараж с отбор от Втора лига.

Към момента "орлетата" са с 30 точки, Локо с 28, Ботев с 23, а "царете" с 20 пункта. До края на срещите от карето остават 4 кръга.

Четете още: Важни казуси в Славия!