Драма в битката за оцеляване в Първа лига - Царско село оцеля с Ботев Враца

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2753 0

Отборите на Царско село и Ботев Враца завършиха наравно при резултат 1:1 в изключително важен мач за двата отбора за спасението им в Първа лига.

Още във втората минута Браян Переа даде аванс на врачани след груба грешка на вратаря на столичани, за да открие резултата.

В последната минута на мача пък Венцислав Христов възстанови равенството в София, след като ВАР отсъди дузпа за „царете“, а бившият нападател на Левски се разписа и оформи равния резултат.

Царско село игра с човек малко, след като в средата на първата част Жереми Петрис бе изгонен, а Антонио Георгиев от гостите също пое предварително към съблекалните.

Така Царско село остана последен и вече е с 20 точки, на три зад Ботев Враца, който е с 23. До края на шампионата остават четири кръга.