Пирин (Бл) продължава непобеден през 2022-ра след реми на "Тича"

Снимка: Lap.bg

1248 0

Черно море и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. В двубоя на "Тича" гостите поведоха в 50' чрез Иван Тасев, а "моряците" изравниха в 73' чрез Евгений Сердюк. Спечелената точка запази варненци на третото място в класирането, докато "орлетата" се качиха до десетата позиция.

Пирин можеше да поведе още през първото полувреме, но тяхно попадение бе отменено заради засада след преглед на ВАР в 26-ата минута. През първата част гостите не бяха отправили нито един точен удар към вратата на "моряците", докато домакините имаха 2 такива.

"Орлетата" все пак поведоха в 50', когато след добра атака Станислав Костов изведе чудесно Иван Тасев и той не сгреши, останал сам срещу вратаря. В 70' оставеният непокрит Сердюк бе намерен от Сула до лявата греда и той прати топката зад голлинията за 1:1. Наложи се намесата на ВАР, за да се установи имало ли е засада в ситуацията, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Това бе пети пореден мач в Първа лига, в който Пирин не е губил. Благоевградчани имат 2 победи и сега равен през 2022 година. Черно море има през пролетта загуба, победа и сега равен. В следващия кръг варненският тим посреща Арда (Кърджали), а Пирин приема Славия.