ЦСКА 1948 срази Царско село и остави "царете" на дъното

Снимка: Cvetomir Cvetkov / LAP.bg

1119 0

ЦСКА 1948 надделя над Царско село с 2:0 като гост в мач от 22-рия кръг на Първа лига. "Червените" успяха да спечелят благодарение на появилите се като резерви Мартин Тошев и Ангел Бастунов. Тошев откри резултата в 72-ата минута, а в последната минута на редовното време Бастунов оформи крайния резултат.

ЦСКА 1948 пропусна сериозно положение в 31-ата минута, когато Галин Иванов не успя да вкара в опразнената врата. В края на първата част Ивайло Чочев стреля опасно и Гуериери имаше проблем с улавянето на топката, но все пак успя да спаси.

В 72-ата минута Мартин Тошев вкара дебютното си попдадение за ЦСКА 1948, след като Георги Русев центрира в наказателното поле и Тошев засече с глава. В 86-ата минута "червените" останаха с човек по-малко, след като Симеон Петров получи втори жълт картон.

В 90-ата минута Ангел Бастунов със силен удар направи 2:0. В следващия кръг Царско село гостува на ЦСКА на "Армията", а ЦСКА 1948 приема Ботев Пловдив у дома.

"Царете" са на дъното на класиране с 11 точки, докато ЦСКА 1948 е девети с 25.