Отиде си легендарният български футболист Петър Жеков


Отиде си легендарният български футболист Петър Жеков
Снимка: Ilian Telkedjiev / LAP.bg

4847 0

На 78-годишна възраст ни напусна големият български футболист - Петър Жеков. Легендарният нападател на България и ЦСКА бе първият български носител на "Златна обувка" през 1969 година. 

До преди две години той бе и рекордьор с най-много вкарани голове в А група (253), преди Мартин Камбуров да го задмине, но все още е такъв за клубния тим на ЦСКА (144).

"Гениален нападател, всеотдаен съотборник, човек с огромно сърце – каквото и да напишем за първия носител на Златна обувка, ще бъде недостатъчно, за да изразим поклона си пред таланта и приноса му към ЦСКА. ", написаха от "Армията". 

Екипът на SportLive.bg изразява най-искрените си съболезнования на семейството и близките на Петър Жеков! 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички