Даниел Моралес се завърна с успех, Ботев Враца сломи Хебър

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1010 0

Ботев Враца успя да победи Хебър като гост в мач от 11-ия кръг на родната Първа лига. Срещата на националния стадион "Васил Левски" завърши при резултат 2:0 за врачани. Първото попадение бе автогол на Хлеб Бухал, а вториото бе дело на Брайън Переа.

В началото на първата част може да се каже, че интересните положения отсъстваха. В 37' Брайън Переа от Ботев стреля от добавка, но страничният стълб спаси домакините. Резултатът бе открит 3 минути по-късно. Врачани направиха хубава контраатака, която завърши с автогол на Хлеб Бухал. Малко преди края на полувремето пък Брайън Переа покачи на 2:0 за гостите.

През втората част гредата отново влезе в ролята на спасител - този път за Ботев. Венсан Марсел стреля от пряк свободен удар в 57', но разтресе страничния стълб на гостите. До края на срещата Хебър търсеше гола, но така и не успя да стигне до него.

След паузата за национални отбори Ботев Враца ще гостува на Черно море на 1 октомври, а Хебър ще пътува до Кърджали за визита на Арда в същия ден.