ЦСКА 1948 отново на върха у нас след бой над Спартак Варна

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1264 0

С два гола на Евгений Седюк и Парвиз Умарбаев за пет минути през първото полувреме ЦСКА 1948 победи с 2:0 Спартак Варна в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Така "червените" се върнаха на първото място в класирането.

ЦСКА 1948 е с актив от 30 точки и две повече от ЦСКА, но съставът на Саша Илич е с два мача по-пасив спрямо този си опонент. С още един по-малко е Лудогорец, който изостава с четири точки.

Отборът на Любослав Пенев изкова победата още през първото полувреме. В 33-та минута Джонатан Перейра центрира пред вратата на Спартак и Евгений Сердюк изпрати топката в мрежата с глава, а пет по-късно Парвиз Умарбаев получи подаване от Ивайло Чочев на границата на наказателното поле и преодоля за втори път Иван Дичевски.

През второто полувреме положенията бяха кът и ЦСКА 1948 спечели заслужено с 2:0. Това остави Спартак на дъното в класирането с актив от пет точки.