Черно море "хвърли котва" на четвъртото място с чиста победа срещу Арда Кърджали (ВИДЕО)

Снимка: Ivaylo Borisov / LAP.bg

1243 0

Отборът на Черно море успя да победи Арда Кърджали с 2:0 във Варна в мач от 23-ия кръг на Първа лига!

*По-рано днес дузпа реши битката за оцеляване между Локомотив София и Ботев Враца!

Първото попадение на стадион "Тича" падна в 57-ата минута и бе дело на Матиас Курьор, който се оказа на точното място, за да овладее една топка и да я прати с мощно воле във вратата на Мартин Луков.

В 70-ата минута Тонислав Йорданов от гостите се отчете с непростим пропуск от близко разстояние, а четири по-късно Курьор не успя да отразнува второто си попадения в мача, тъй като топката се отби от гредата на Арда.

Крайното 2:0 оформи Евгений Сердюк в 77-ата минута, който получи пас на крилото, напредна и стигна почти до аутлинията с Алекс Петков "на гърба си", след което си освободи пространство и с шут от малък ъгъл матира отново Мартин Луков.

По този начин футболистите на Илиан Илиев прибавиха нови три точки към своя актив и вече имат 39, заемайки твърдо 4-ото място - с шест повече от петия Левски, който утре, 13 март, гостува на Лудогорец. Ботев Пловдив пък е трети с 40!

Отборът на Арда Кърджали все още е на 10-а позиция с 25 пункта, но може да бъде изпреварен от Пирин, ако благоевградчани победят Славия у дома си в понеделник, 14 март.