ЦСКА спука гума на "Армията", "червените" не пречупиха Царско село

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

5878 0

ЦСКА не победи Царско село в мач от 23-ия кръг на родното футболно първенство. Срещата на "Армията" завърши при нулево равенство! Така "червените" рискуват да изостанат на 8 точки от лидера в таблицата Лудогорец. Това ще се случи, ако "орлите" победят Левски в утрешното дерби от шампионата.

"Армейците" имаха голям превес в съотношението на владеенето на топката в двубоя с "царете", но така и не съумяха да вкарат попадение като домакини срещу последния тим във временното класиране на елитната ни футболна група. В следващия кръг ЦСКА гостува на Ботев Пловдив, а Царско село е домакин на Лудогорец.

Двубоят на "Армията" започна с домакински натиск. Но без чисти голови положения в началните минути. В 8-ата Мухар стреля от границата на наказателното поле, но топката премина далеч от вратата. Между 10-ата и 20-ата минута гостите изтеглиха играта по близо до централната зона. В 22-ата минута Турицов шутира силно извън наказателното поле, а стражът на "царете" Ндиайе се намеси умело и изби кълбото в корнер. Малко по-късно Кайседо затрудни защитата на гостите, но не се стигна до по-сериозна опасност пред вратата на Царско село. Колебливи първи 30 минути в спора за фаворитите за 3-те точки. В 31-ата минута Вилдсхут излезе на добра стрелкова позиция, но шутира много неточно. До 45-ата минута нулевото равенство се запази. Разочароващо полувреме за гранда ЦСКА.

Йомов бе близо до гола в 58-ата минута, но не сполучи. Малко преди това и Лам нямаше късмет в завършващата фаза при остро центриране. В 62-ата минута влезлият като резерва за домакините Гарсес също отправи неточен удар. Поредица от опасности пред вратата на гостите, но без 100-процентово голово положение за ЦСКА до 65-ата минута. Слабо представяне на "червените" в атакуващ план. Дори в 76-ата минута звездата Кайседо бе заменен от Кръстев на върха на игровата постройка на тима, воден от Стойчо Младенов. 5 минути по-късно Мухар стреля с глава след центриране от корнер, а топката кацна на напречната греда и излезе в аут. В 88-ата минута Кръстев шутира неточно. Секунди по-късно и Вилсхут се отчете с пропуск. Бисмарк също нямаше късмет пред гола и мачът завърши при резултат 0:0.

Титулярите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 29. Томас Лам, 4. Мено Кох, 15. Тибо Вион, 3. Жеферсон Телес, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери (к), 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо.

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 11. Калоян Пехливанов, 6. Християн Петров, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев, 17. Бисмарк Чарлс, 21. Амос Юга, 27. Маурисио Гарсес.

Треньор: Стойчо Младенов

Царско село: 22. Хадим Ндиайе, 7. Жереми Петрис, 8. Айуб Батас, 11. Андрей Йорданов, 14. Артур Крачун, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Ватурини

Резерви: 1. Гуидо Гуериери, 6. Матео Лукарели, 17. Давиде Масела, 20. Фелипе Ронкети, 21. Стефано Палмучи, 24. Алесандро Мартела, 91. Венцислав Христов

Треньор: Стефано Макопи

Съдия: Радослав Гидженов

ЦСКА - Царско село по ТВ: Къде да гледаме мача?

ПРЕДИ СБЛЪСЪКА

"Армейците" са втори във временното класиране на шампионата като изостават вече с 6 точки спрямо действащия първенец Лудогорец. ЦСКА направи равенство с Левски в последния кръг на първенството, като "армейците" имаха 3 чисти голови положения и останаха разочаровани от хикса.

"Царете" пък са на последната позиция в таблицата и инкасираха 3 поредни загуби от началото на пролетния полусезон. За домакините мача поради наказания пропускат основни играчи - Мазику и Юга, а капитанът Матей е с контузия.

Междувременно се появиха индикации, че ЦСКА може да осъществи голям трансферен удар!