Автогол на Черно море опропасти плановете на тима и донесе точката на "Тича" за Арда

Снимка: Ivaylo Boris / LAP.bg

862 0

Отборите на Черно море и Арда не успяха да се победят в мач от 14-ия кръг на родната Първа лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1. А автогол лиши "моряците" от влизане в топ 4 във временното класиране.

Първото полувреме на "Тича" бе доста равностойно. И пред двата отбора се откриха много положения, но в крайна сметка след чудесно изпълнена контраатака домакините поведоха чрез Закария Беншаа в 28-ата минута.

През втората част гостите бяха по-опасни в действията си. В 61-ата минута Арда съумя да изравни резултата. Ковачев подаде към Джунейт Али отдясно, а защитникът намери резервата Жозе Жуниор в наказателното поле. Бразилецът отправи немного силен удар, който рикошира във Виктор Попов и се озова в собствената му врата за 1:1.

След седмица Черно море влиза в битката за Варна срещу градския съперник Спартак. Арда пък ще приеме амбициозния отбор на Локомотив София.

Още новини български футбол четете на SPORTLIVE.BG!