Страхотно изпълнение от свободен удар донесе трите точки на Локомотив София срещу Ботев Враца

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1425 0

Локомотив София успя да грабне трите точки, побеждавайки Ботев Враца с минималното 1:0 у дома на "Стадион Локомотив". Единственото попадение падна в 76-ата минута и бе дело на Красимир Милошев. С победата днес "железничарите" излизат на 6-ата позиция с актив от 24 точки в Първа лига, а врачани си тръгват с празни ръце от столицата, заемайки 11-ото място с 11 пункта.

През първата част домакините се скъсаха да пропускат, а стража на врачани - Красимир Костов бе титан под рамката. Той опази вратата си на няколко пъти, парирайки удари на Симеон Славчев и Димитър Митков.

Ботев Враца живна през второто полувреме. Браян Переа получи два шанса да се разпише, но така и не успя да ги материализира. В крайна сметка резултатът бе открит в 76-ата минута. Красимир Милошев изпълни отлично пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Красимир Костов под рамката. В самия край Илия Димитров получи шанс да удвои, но отново Костов бе вездесъщ за гостите.

След седмица Локомотив София пътува за гостуване на Арда в Кърджали, а Ботев Враца приема ЦСКА у дома.