Арда се класира за 1/4-финалите на Купата на България след успех над Етър

Снимка: FCArda.bg

1125 0

Арда се класира за 1/4-финалите на Купата на България, след като победи Етър с 1:0 в 1/8-финална среща, играна на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Първото положение за кърджалии дойде още в 9-ата минута, когато Румен Руменов отправи удар, който беше спасен от вратаря. В 20-ата минута Кольо Станев можеше да реализира за Етър, но изстрелът му излезе в аут.

Иван Тилев в 33-та минута откри резултата след като Иван Коконов центрира в наказателното поле, стражът на "болярите" Анатоли Господинов изби топката, но тя попаднав Тилев, който не сбърка.

В 48-ата минута Милчо Ангелов се оказа на стрелкова позиция след центриране отдясно, но пропусна. В 72-ата минута появлият се като резерва Симеон Мечев опита удар, но не затрудни Иван Караджов.

Така момчетата на Николай Киров ще очакват своя съперник сред най-добрите 8 в турнира. Жребият за четвъртфиналите за турнира за Купата на България ще бъде теглен на 4 март 2021 г.

Състави:

Етър: 13. Господинов, 83. Ферейра, 44. Кацаров, 4. Алкан, 71. Филипов, 3. Чембърс, 70, Станев, 22. Кнеживич, 26. Иванов, 18. Фемия, 7. Ангелов

Арда: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 33. Тилев, 80. Котев, 98. Йорданов