Верея с първа пролетна победа

Снимка: Официален сайт на Верея - fcvereya.bg

989 0

Верея се наложи с класическото 3:0 над Славия в междинния 22-ри кръг на Първа професионална лига.

В 23-та минута Педро Еуженио нахлу в наказателното поле, но Владимир Семерджиев го фаулира. Реферът посочи бялата точка, като и вдигна червен картон на Семерджиев. Георги Андонов се нае да изпълни 11-метровият удар, като със силен удар откри за 1:0 в полза на Верея.

В 67-та минута заралии поведоха с 2:0, след като влезлия като резерва Янислав Иванов стреля отдалеч, с което изненада стражът на "белите" Антониос Стергиакис.

Янислав Иванов оформи крайния резултат в срещата, след като в 90-та минута получи подаване от Валери Домовчийки и с хубав удар реализира второто си попадение в срещата.

Верея с победата си изместиха "белите" от 10-та позиция, като имат актив от 26 точки. Славия се смъкна на 11-то място с 24 пункта.