Стойчо Младенов с невероятен успех в Казахстан

1409 0

Воденият от Стойчо Младенов казахстански Кайсар спечели Купата на страната, след като във финала в Нур-Султан победи драматично Атирау с 2-1. По този начин „вълците" се класират за участие в предварителните кръгове на Лига Европа догодина.

Трофеят е четвърти в треньорската кариера на Младенов, който има две титли на България с ЦСКА и една Купа на Персийския залив с Ал-Ахли Джеда през 2008 г.

Атирау поведе в резултата и вече се виждаше победител, тъй като капитанът на Кайсар бе изгонен и три минути преди края не се виждаше как може да се стигне до обрат. Все пак резервата Игор Зенкович изравни и прати срещата в продължения.

Там футболист на Атирау също бе изгонен и психологическото предимство отиде на страната на Стойчо Младенов и Кайсар. Така се стигна до гол в добавеното време на 120-те минути дело на Думан Нарзилдаев. Това е втора Купа на Казахстан за Кайсар, а предишната е преди точно 20 г.