Берое отбеляза два на Септември в Стара Загора и се върна към победите (ВИДЕО)

Снимка: Ani Georgieva / LAP.bg

1726 0

Берое стигна до победа с 2:0 у дома в Стара Загора на старта на плейофите в Първа лига. Заралии надвиха Септември София и по този начин прекъснаха серията си от две поредни загуби в родния елит.

В началото по-активни бяха момчетата на Красимир Балъков, но в 28-ата минута с първия си точен удар домакините поведоха. Асен Георгиев игра с ръка в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа за Берое. Зад бялата точка застана Тонислав Йорданов и не допусна грешка за 1:0.

Септември стигна до хубав шанс веднага след почивката, след като Мартин Стоянов сложи топката на главата на Мартин Петков, но нападателят я прати в аут. Берое се възползва от това и в 62-ата минута заралии подпечатаха успеха си. Уерди Мара се разписа след отлична контраатака на домакините и с това оформи крайното 2:0 в Стара Загора.

С победата Берое се изкачва на първата позиция в последната шестица с актив от 30 точки. Септември пък е предпоследен в таблицата с 22 пункта и вече 8 поредни загуби в шампионата.