Мартин Камбуров отново спасява Берое

Снимка: Официален сайт на Берое

1220 0

Нападателят на Берое Мартин Камбуров продължава да пише история в родната Първа лига. Днес голаджията вкара своето попадение №194 в елита, като донесе победата на старозагорци с минималното 1:0 над Пирин Благоевград.

Двата отбора създадоха по едва едно положение през първата част, като Станислав Костов бе в добра позиция в 25', но далечният му удар не намери целта. 12' преди почивката Карлос Охене бе много близко до откриване, но за съжаление на Александър Томаш, топката срещна гредата на Благой Макенджиев.

През втората част гостите от Стара Загора започнаха по-често да поглеждат към вратата на "орлетата" и така се стигна до 84'. Тогава Берое направи добра атака, при която Иван Иванов продължи към Камбуров, който не остави шанс на Макенджиев - 1:0.

С тази победа Берое се изкачи до 4-та позиция с 27 точки, а Пирин е 12-ти с 13 пункта.