Фиорентина не пожали Слован и е лидер в групата си

844 0

Фиорентина записа победа с 3:1 в гостуването си на Слован (Либерец) от група "J" на Лига Европа. Това в втора победа за италианския тим в групите на турнира.

"Виолетовите" са лидер във временното класиране и дадоха сериозна зявка за продължаване в следващата фаза на турнира.

Гостите поведоха с два гола още през първото полувреме. Никола Калинич откри резултата още в 8-ата минута и отново той в 23-ата минута удвои преднината, след като успя да преодолее вратаря и да отбележи на опразнената врата.

Марчело Липи призна, че се е договорил с един от грандовете в Италия

Слован върна един гол през втората част, когато Шевчик при добавка  бе точен за 1:2. В 70-ата минута обаче италианците не оставиха никаква интрига. Чрез контраатака, организирана от Борха Валеро и Калинич, който продължи към Кума Бабакар и той отблизо оформи крайното 1:3.

В другия мач от групата Карабах победи ПАОК с 2:0 и така отбеляза първа победа в тази фаза на турнира.