Спартак (М) обърна Литекс, не без помощта на Ивелин Попов

1225 0

Литекс загуби от Спартак (Москва) в поредната си контрола на испанска земя. Възпитаниците на Любослав Пенев паднаха с 1:3 от руския гранд.

В този мач звездата на московчани Ивелин Попов започна титуляр. Както е известно, първият професионален отбор на национала е именно ловешкият тим.

Мачът бе наблюдаван от бившата звезда на Милан и носител на "Златната топка" Андрий Шевченко.

Литекс откри резултата в 39-ата минута, когато Гранат върна топката към вратаря си, но Йонсен пресече подаването, преодоля Ребров и реализира - 1:0.

Само 4 минути по-късно Спартак се върна в мача благодарение на Попов. След подаване на Промес българинът, който бе остване непокрит, мушна топката под гредата на Александров за 1:1. Националът не отпразнува попадението си от уважение към Литекс.

Спартак стигна до обрат след почивката - в 52-ата минута Макеев навлезе на скорост в наказателното поле, а Ивелин Попов му подаде. Играчът овладя топката и се разписа за 2:1.

В 74-ата минута Спартак поведе с 3:1, след точно изпълнена дузпа. тя бе отсъдена за нарушение срещу Попов и бе реализирана от Куинси Промес. Стражът на ловчанлии хвана ъгъла, но не успя да отрази силния удар на съперниковия играч.

Десет минути преди края на срещата реферът ощети българския тим, като не отсъди дузпа за игра с ръка на Ромуло в наказателното поле.

11-те на Литекс: Евгени Александров, Рафаел Перес, Антон Недялков, Емил Петров, Арсенио Нунеш, Иван Горанов, Красимир Станоев, Никола Колев, Бьорн Йонсен, Милчо Ангелов, Васил Шопов.