Зенит (Санкт Петербург) с четвърта поредна титла в Русия

Снимка: Getty images/Gulliver

1609 0

Зенит (Санкт Петербург) е шампион на Русия за четвърти пореден път. Това е титла №9 за „небесносините“ и осма след разпадането на СССР.

В съботния ден (30.04) Зенит победи с 3:1 Локомотив Москва, а Динамо Москва загуби от Урал Екатеринбург с 2:3, което направи „питерци“ недостижими и на теория в класирането. След 27 кръга Зенит има 61 точки, а вторият Динамо Москва е с 52 и отстъпва на лидера в класирането в директните мачове.

Иван Сергеев, Малком и Андрей Мостовой вкараха трите гола за успеха на Зенит, а други две попадения на Сергеев бяха отменени след намесата на системата за видео арбитраж (ВАР). За гостите от Москва точен бе Гирано Керк, който откри резултата още в четвъртата минута на срещата.

Въпреки титлата в руската Премиер лига, Зенит едва ли ще може да играе в Шампионска лига през следващия сезон поради продължаващата война на Русия с Украйна.