За 180 секунди: Футболист на Барселона Гуякил профука дузпа с "паненка", но се реваншира с... гол от корнер! (ВИДЕО)

8510 0

В ранните часове на 8 април (българско време) еквадорският Барселона Гуякил бе домакин на уругвайския Уондърърс в първа среща от груповата фаза на втория по сила турнир в Южна Америка - Копа Судамерикана (еквивалентът на Лига Европа).

Феновете на стадион "Банко Пичинча" видяха шест гола, като за тяхно щастие четири от тях бяха във вратата на гостите - мачът завърши 4:2, а по този начин Барселона оглави класирането в Група "А" на турнира.

Със сигурност най-любопитни в този сблъсък бяха 180-те секунди между 51-ата и 54-ата минута, когато 35-годишният капитан на Барса Дамиан Диас първо пропусна дузпа, а след това вкара невероятен гол директно от корнер!

При резултат 3:1 домакините получиха дузпа и именно Диас застана зад бялата точка. Той обаче реши да заложи на изпълнение тип "паненка", а вратарят на Уондърърс усети намеренията му и остана в средата на вратата, улавяйки топката без никакъв проблем.

Вижте повторение на неуспешния 11-метров наказателен удар:

Само три минути по-късно обаче, ветеранът в състава на Барселона и бивш съотборник на Жорди Кайседо в националния тим на Еквадор, изуми целия свят, решавайки да опита директно късмета си от ъглов удар, защото видя, че десет години по-младият от него страж на гостите Игнасио де Аруабарена дава наставления на съотборниците си как да се подредят при корнера...

С ефектен външен фалц Дамиан Диас прати топката директно в мрежата на уругвайския тим, покачвайки резултата на 4:1!