Във финал за място на Мондиал 2022: Ето кой ще се изправи срещу Полша, "отстранила" Русия

2247 0

След над 120 минути игра - единственият полуфинален бараж за Мондиал 2022, който бе решен след продължения - Швеция победи с минималното 1:0 Чехия и си осигури място на своеобразния финал, където ще срещне Полша в директен сблъсък за място на Световното първенство в Катар.

Поляците стигнаха до този двубой без игра, тъй като служебно отстраниха Русия, която бе санкционирана сурово и в спорта, а в случая - във футбола от ФИФА и УЕФА. Мачът между Швеция и Полша ще се състои във вторник, 29-и март.

"Трите корони" стигнаха изключително трудно до успеха. Те нямаха удар след първата част, а това пък сториха чехите през второто полувреме. Двата отбора си дадоха много здрав сблъсък, като чистите голови положения далеч не изобилстваха.

А началото не предполагаше точно такава развръзка. Първо много сериозен пропуск на Александър Исак в 8-ата минута за Швеция, а след това и гол за Чехия в 11-ата. След преглед на ситуацията с ВАР обаче Майкъл Оливър отмени попадението заради нарушение при изграждането на атаката.

И след като чехите пропуснаха да грабнат успеха в последните секунди от редовното време, когато Хавел нацели ужасяващо топката от отлична позиция, дойде време за продължения. Първото от тях мина без попадения, но във 110-ата минута Александър Исак намери Робин Куайсон в наказателното поле и той запази хладнокръвия, за да отбележи.

Това бе 4-ти мач през 21-ви век между тези тимове. Всички предишни бяха приятелски. Два от тях завършиха наравно (1:1 и 3:3), а другият бе спечелен от "трите корони" с 2:1, като така чехите остават без успех над Швеция.