2119 0

Френският шампион Пари Сен Жермен победи корейския Чонбук Хюндай Моторс с 3:0 в последната си проверка преди старта на новия сезон в Лига 1.

На стадиона в корейския град Пусан парижани стигнаха до победата след попадения в края на двете полувремена. Неймар откри резултата в 40-ата минута, преди да добави втори гол в 83-ата. Крайното 3:0 бе оформено от едно от новите попълнения на парижани - Марко Асенсио.

Така ПСЖ сложи край на негативната си серия в контролите, след като направи нулево равенство с Ал Насър на Кристиано Роналдо, а след това загуби последователно от Серезо Осака и финалиста в Шампионска лига Интер.

Тимът на Луис Енрике започва защитата на титлата си в Лига 1 с домакинство на Лориен на 12 август. По-рано ПСЖ скандализира с резервен екип.