В първите 1/2-финални мачове на ЛК: Лестър и Рома не се победиха, голово зрелище между Фейенорд и Марсилия

Снимка: UEFA

3700 0

Тази вечер се проведоха първите полуфинални срещи от турнира Лига на конференциите. Изглежда почти всичко в споровете ще се реши в мачовете-реванши.

Много именити тимове стигнаха до полуфиналите на надпреварата. А тазвечершните срещи в Англия и Нидерландия предложиха:

Лестър - Рома 1:1.

Лоренцо Пелегрини вкара за гостите в 15-ата минута. Адемола Лукман в 67-ата минута шутира опасно, а Джанлука Манчини си забоде автогол.

Фейенорд - Марсилия 3:2.

Сириел Десерс от домакините реализира в 18-ата минута. Луис Синистера в 20-ата минута пък вкара за 2:0. Бамба Диенг в 28-ата минута реализира за Марсилия. Жерсон от гостите бе точен в 40-ата минута - 2:2. Десерс вкара за домакините и в 46-ата минута.

*Мачовете-реванши съответно в Италия и Франция са следващата седмица.

Любопитно е, че римските "вълци" спориха в груповата фаза на турнира с родния ЦСКА.