В мач с 4 гола - Уругвай стартира силно по пътя към Мондиал 2026 (ВИДЕО)

944 0

Националният отбор по футбол на Уругвай стартира с победа квалификационния цикъл за Мондиал 2026 в зона "Южна Америка".

В официалния дебют на старши треньора Марсело Биелса тимът му се наложи с 3:1 като домакин над коравия Чили, а мачът се проведе на "Estadio Centenario" в столицата Монтевидео.

В 38-ата минута Дарвин Нунес от Ливърпул асистира с едно докосване на Николас де ла Крус за 1:0. В края на първото полувреме авансът на "урусите" бе удвоен чрез Феде Валверде от Реал Мадрид, който матира чилийския вратар с премерен удар от границата на наказателното поле.

Де Ла Крус покачи на 3:0 в 71-вата минута, а асистенцията отново бе дело на Нунес. Почетното попадение за 1:3 бе дело на ветерана Артуро Видал, който се разписа в 74-тата.

Ето и пълен репортаж от Уругвай 3:1 Чили

ПРОЧЕТЕТЕ и ВИЖТЕ още: Исторически ден: Бразилия набута 5 на Боливия, Неймар изпревари Пеле! (ВИДЕО)