УЕФА наказа Румъния заради политическия скандал на евроквалификацията срещу Косово

1108 0

Румъния ще проведе следващия си домакински мач пред празни трибуни. Такова е наказанието от Дисциплинарната комисия на УЕФА. Санкцията е наложена заради издигането на плакат с политически оттенък от страна на феновете по време на евроквалификацията срещу Косово.

Провинението се случи на 12 септември. Тогава румънците победиха гостуващите косовци с 2:0

Наложи се двубоят да бъде прекъснат още през първото полувреме, като той бе възобновен след около 45 минути. Привърженици на румънския национален отбор издигнаха транспарант със сръбското знаме, който гласеше: „Косово е Сърбия“.

ПОСЛЕДСТВИЯТА СЛЕД САНКЦИЯТА

След наказанието Румъния ще приеме Андора пред празни трибуни. Мачът от квалификациите за Европейското първенство в Германия ще е на 15 октомври.