Току пред Вертонген: Лудогорец заби бърз гол след перфектен пас от Десподов (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Stoyanov / LAP.bg

3730 0

Българският шампион Лудогорец изигра силно първо полувреме срещу белгийския гранд Андерлехт и водеше с мининмалното 1:0 след края му. "Орлите" можеха да имат и по-убедителен аванс, но Текпетей и Тиаго се отчетоха с пропуски. Трябва да се отбележи, че и гостите имаха своите възможности.

Единственото попадение за първата част падна рано-рано - още преди да са изминали и 10 минути игра. С голяма заслуга за него бе не само голмайсторът Игор Тиаго, но и Кирил Десподов.

Вертонген безпомощен пред Лудогорец

Бързоногото крило се отличи с много добро подаване отдясно по нападението, с което преодоля цялата отбрана, включително и капитана Ян Вертонген, който бе най-близо до реализатора Тиаго.

Нападателят на разградчани само това и чакаше и необезпокояван нанесе отличен изстрел с глава, който се оказа неспасяем за противниковия вратар. Вижте всичко за мача от Лига Европа Лудогорец - Андерлехт (ВИДЕО).