Тежък жребий изправя Ал Насър - Ал Хилал на 1/2-финалите за Купата на Краля в Саудитска Арабия

6477 0

Ал Насър достойно продължава битката през сезона и ще се опита да спечели първи трофей от официална надпревара с Кристиано Роналдо в състава си за тази кампания. През лятото "соколите" вдигнаха шампионската купа на арабските клубове с успех на финала срещу Ал Хилал.

Отборите изглеждаха като достойни финалисти, но...

Това за пореден път е основният съперник на Ал Насър и изглежда, че никак не се е притеснил след загубения финал в началото на сезона. Трябва да се отбележи, че тогава точно Роналдо вкара и двата гола за победителите при крайното 2:1.

Голямата битка с Ал Хилал

Сега обаче "соколите" изостават с 9 точки на Ал Хилал в шампионата и всички фаворизират съперника за бъдещ шампион на Саудитска Арабия. Тази вечер стана ясен и жребият за полуфиналите в местната Купа на Краля.

На една крачка от финала ще се срещнат и основните претенденти за трофея... Ал Насър и Ал Хилал. Това означава, че "сините" могат да спрат "соколите" и в двата турнира през кампанията.

В другата двойка ще се срещнат Ал Итихад и Ал Халеей. "Соколите" не са печелили надпреварата от 1990 г., когато е шестият им триумф. Първенец по трофеи от турнира е Ал Ахли с 13 трофея.

След спечеления финал Ал Насър загуби друг от приятелски тип от Ал Хилал, но през зимната подготовка - с 0:2, а преди това в шампионатен двубой "сините" се наложиха с 3:0.