Стражът на Аякс: Голям клуб не ме купи, защото феновете му не искат черен вратар


Стражът на Аякс: Голям клуб не ме купи, защото феновете му не искат черен вратар
Снимка: Getty Images/Guliver

4442 0

Вратарят на Аякс Андре Онана разкри, че през 2017 година е можел да премине в друг клуб, но това не се е случило, тъй като тамошните фенове е нямало да приемат тъмнокож футболист. Онана, който е камерунец, призна, че в почти всяко гостуване на Аякс се сблъсква с разисма.

"Расизмът съществува. Сблъсквам се с него в почти всеки мач навън, но не говоря за това. Гордея се с това, че съм черен. Ако ме смятате за маймуна, добре. Не виждам разлика между белите и черните, за мен това няма значение. Ако за вас има, това е ваш проблем. Живея и работя с хора от цял свят, с всякакъв цвят на кожата. Преди всеки мач на стадионите звучи: "Не на расизма", но расизъм има не само във футбола, той е навсякъде", заяви вратарят, цитиран от "Fox Sports".

"Расизмът беше тук много преди моето раждане и утре няма да изчезне внезапно. Един ден това ще спре. Трябва само време, не може да бъде принудено да спре. Забелязах, че на черния вратар не му е лесно да достигне високо ниво. През първата ми година в Аякс стигнахме до финал в Лига Европа. След този финал агентът ми разговаря със заинтересован клуб, но този клуб реши да не подпише с мен, тъй като черният вратар би бил проблем за техните фенове. Така че, това не е, защото не ме смятаха за недостатъчно добър вратар. Считам го за комплимент", разказа Онана. А коя звезда на холандския шампион иска Ливърпул вижте в този материал. 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички