Зрелищен разгром върна Аякс към победите

964 0

Шампионът на Холандия Аякс постигнаха разгромна победа у дома над АДО Ден Хааг с 6:1 в двубой от 18-ия кръг в Ередивизи. Домакините не оставиха никакъв шанс на непретенциозния си съперник и до почивката водеха с четири гола разлика.

Точни бяха Хаким Зиеш, Дони Ван де Беек, Юрген Екеленкамп и Райън Гравенберх. През втората част се разписаха още Душан Тадич и Ласина Франк Траоре, а за гостите Йон Гоосенс бе точен от дузпа в заключителните мигове. Гостуващият състав завърши срещата в намален състав след изгонването на Дани Бакер за два жълти картона.

Така, Аякс дръпна отново на втория в таблицата АЗ Алкмаар с три точки, след като вчера Алкмаар отстъпи при гостуването си на Спарта Ротердам с 0:3. Възпитаниците на Ерик тен Хаг спряха серия от три поредни загуби във всички турнири и две в първенството – от Вилем 2 с 0:2 и Аз Алкмаар с 0:1. АДО Ден Хааг остава предпоследен с актив от 13 точки. Аякс приема у дома Спарта след паузата, докато АДО играе в къщи с Валвайк. А коя от звездите на Аякс отряза Реал Мадрид вижте в този материал.