Соу изтърва дузпа, но вкара и гол за Ростов

Снимка: instagram.com/fcrostov

1155 0

Бившият футболист на ЦСКА Али Соу се разписа при победата на неговия Ростов с 4:0 на терена на Ротор във Волгоград в пореден мач от 23-ия кръг на руското футболно първенство.

Срещата започна лошо за гамбиеца, след като в осмата минута пропусна дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу него от Седрик Гогуа.

След малко повече от час игра Соу се реабилитира и оформи класическия успех на тима си, реализирайки третия си гол в четири срещи от шампионата след трансфера от "Българска армия" преди месец.

Соу беше заменен минута преди края от 19-годишния Максим Турищев, който направи дебют в руския елит.

ФК Ростов прекъсна серия от четири поредни срещи без успех в първенството и с 37 точки се изкачи на шестото място в класирането, докато съперникът Ротор е 13-и с 18 точки.