След 3-ото място на Мондиал 2014 Холандия няма да играе на Евро 2016

1548 0

Бронзовият медалист от Мондиал 2014 Холандия няма да играе на Европейското първенство във Франция през следващото лято, след като загуби с 2:3 домакинския си двубой срещу вече класиралия се отбор на Чехия.

"Лалетата" бяха изключително слаби през първото полувреме, когато изостанаха с два гола.

В 24' Кадерабек откри резултата, а Сурал в 35' удвои резултата. В края на полувремето обаче Суки си изкара директен червен картон и даде шанс на Холандия да обърне.

Всичко за домакините обаче приключи в 66', когато Робин Ван Перси си наниза автогол. Хунтелаар (70') и пак Ван Перси (83') вкараха за 2:3, но за повече Холандия нямаше сили.

В същото време Турция стигна до 1:0 над Исландия, с което се класира на 3-о място, но се класира директно като най-добър 3-и отбор в квалификациите.

Победител в групата е Чехия, а вторият отбор, който се класира директно, е Исландия.