Холандия повтори гафа на България, под въпрос е за Евро 2016

1114 0

Холандия направи сериозна грешна стъпка в амбициите си да играе на Евро 2016. "Лалетата" паднаха с 0:1 от Исландия в мача от квалификационна група "А" и изостават вече на 6 точки от втория в групата си Чехия. Същевременно четвъртият - Турция, е само на точка от тях, а им предстои и директен двубой.

Холандия остана с човек по-малко още в 33-ата минута, когато Бруно Мартинс Инди бе изгонен с директен червен картон. В 51-ата минута Милорад Мажич свири дузпа за исландците за нарушение на Грегъри ван дер Вийл, а Гилфи Сигурдсон превърна наказателния удар в гол.

Исландия можеше и да покачи на 2:0 три минути по-късно. Гудмудсон стреля и нацели гредата. Топката се върна в Сигторсон и той стреля отблизо, но встрани от вратата на Яспер Силесен.

И друга загуба беляза мача на "лалетата" - Ариен Робен се контузи и напусна принудително в 33-ата минута на двубоя. Още не е ясно какво е състоянието му, но той със сигурност пропуска неделния мач с Турция.

Същевременно и турците записаха грешна стъпка, стигайки до 1:1 с Латвия. Чехия пък обърна Казахстан и победи с 2:1.