Швеция надви домакина Австралия и грабна бронза на световното при дамите (ВИДЕО)

1092 0

Националният отбор на Швеция победи домакина Австралия с 2:0 и спечели бронзовите медали на Световното първенство по футбол за жени. Двубоят за 3-о място се проведе пред пълните трибуни на стадиона в Брисбейн.

Швеция ликува, Австралия плаче

Може да се каже, че "матилдите" разочароваха своите почитатели като домакин в срещата. Швеция доминираше през по-голямата част от мача и заслужено се поздрави с бронза.

Нападателката на Барселона Фрисолина Ролфо направи 1:0 , след като реализира дузпа в 30-ата минута. Състезателката на Милан Косоваре Аслани оформи крайното 2:0 в 62-ата минута, а асистенцията бе на Стина Блекстениус от тима на Арсенал.

Големият победител на Мондиал 2023 обаче ще бъде решен утре от 13:00 (българско време). Един срещу друг на финала ще се изправят селекциите на Англия и Испания.