Щастливият Роналдо плесна одобрително по дупето героя за Ал Насър (ВИДЕО)

2542 0

Критично важен успех записа Ал Насър в Саудитската професионална лига. Кристиано Роналдо и компания надделяха с 2:1 срещу петия в класирането Ал Таавун. По този начин отборът си върна лидерската позиция, като е с равен брой точки с основния конкурент Ал Итихад и с Ал Шабаб (който е с мач повече). Всички те имат по 40 пункта.

Победата дойде много трудно, въпреки че началото за Ал Насър бе чудесно. Те поведоха след малко над четвърт час игра след красива първа асистенция на Кристиано Роналдо за Ал Насър (ВИДЕО).

Тя бе за Абдулрахман Гариб, но само две минути след старта на второто полувреме Алваро Мердан изравни резултата. Ситуацията изглеждаше като да е станала кошмарна за домакините, когато бе направен пълен обрат. Въпросното попадение обаче бе отменено заради засада.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Роналдо направи най-странната асистенция в кариерата си (ВИДЕО). В голмайстор се превърна Абдула Маду - централният бранител на Ал Насър.

Успехът дойде над силен за местния шампионат отбор, а и върна Ал Насър на върха, като заради това радостта бе сериозна. Капитанът Кристиано Роналдо също бе доволен и след мача се прегърна с Абдула Маду и го поздрави с потупване по дупето, както често се случва в професионалните спортове.