Селтик се разправи с вечния съперник и се "закотви" на върха (ВИДЕО)

1076 0

Селтик спечели поредното дерби на Шотландия, като в съботния следобед не остави шансове на вечния си съперник - Рейнджърс. Домакините победиха с 4:0, а на почивката между двете полувремена водиха с 3:0.

Израелският нападател Лиел Абада вкара два гола, а веднъж се разписа Жота. Първият наложи волята си в 8-ата и 40-ата минута, докато португалецът го направи в 32-ата минута.

През втората част срещата се доиграваше, а Селтик направи победата си още по-убедителна след груба грешка на вратаря Джон Маклафлин, който подари топката на Дейвид Търнбул и той я прати в мрежата. Това се случи в 78-ата минута.

"Детелините" не оставиха съмнение в превъзходството си и увеличиха преднината си на върха в класирането на 5 точки пред Рейнджърс след първите шест кръга.