САЩ изненада Мексико и вдигна за седми път Златната купа на КОНКАКАФ

2684 0

Националният отбор на САЩ по футбол спечели финала на Златната купа на КОНКАКАФ (футболната конфедерация на страните от Северна и Централна Америка и Карибския басейн) за първи път от 2017-та година насам.

Във финалния мач в Лас Вегас "янките" победиха Мексико с минималното 1:0 и се поздравиха със своята 7-ма Златна купа в историята.

Единственото попадение в срещата бе дело на Майлс Робинсън в 117-ата минута, който се разписа с глава.

Загубата на Мексико е истинска изненада, тъй като голяма част от титулярите на САЩ не взеха участие в тази среща, защото вече водят подготовка със своите клубни отбори за старта на сезон 2021/22 в Европа.