Ранен гол, но и драма в края: Ивайло Петев стартира с победа в Румъния

Снимка: Официален Фейсбук профил на Лудогорец

1491 0

Българският треньор Ивайло Петев започна по отличен начин престоя си в Университатя Крайова. Воденият от него тим победи с минималното 1:0 Динамо Букурещ в двубой от 16-ия кръг на румънското първенство. Това е официален дебют за Петев, който малко след раздялата с Лудогорец пое ново предизвикателство.

До успеха се стигна с ранно попадение, дето на Мариан Данчиу още в 5-ата минута на двубоя. Трябва да се отбележи обаче, че в самия край на двубоя можеше да се стигне до изравняване. В 86-ата минута Гонсало Грегорио отбеляза попадение за Динамо, но то бе отменено заради игра с ръка.

След днешния успех Университатя Крайова събра 26 точки и е на четвъртото място във временното класиране. Отборът се намира на 5 от лидера ЧФР Клуж и втория ФКСБ, който е с мач по-малко. Динамо Букурещ продължава с лошото си представяне, намирайки се на предпоследното 15-о място с 10 точки.