Първият шампион в Европа след пандемията е факт, Звезда триумфира в Сърбия

1258 0

Стана ясен първият шампион в Европа след пандемията от коронавирус. Това е отборът на Цървена звезда, който грабна шампионската титла в Сърбия за 31-и път в своята история. Това се случи след победата с 5:0 над Рад (Белград) като гост.

Това беше първи мач за Звезда от март насам, когато първенството беше прекъснато заради пандемията от коронавирус. Така три кръга преди края на шампионата Цървена звезда е недостижим на върха със 72 точки. Вторият в класирането Партизан има мач по-малко и 58 точки.

"Звездашите" успяха да решат мача още през първата част, като в 24-ата минута Мирко Иванич откри резултата. В 30-ата Сърджан Бабич удвои, а само шест по-късно Алекс Вуканович направи резултата класически. След почивката нови два гола добави Дегенек в 57-ата и Вуканович в 82-ата.