Пълна ТВ програма на Европейското първенство по футбол - Евро 2020


Пълна ТВ програма на Европейското първенство по футбол - Евро 2020
Снимка: Колаж: Sportlive.bg снимка: GettyImages

64936 0

Вижте пълната програма на мачовете от Европейското първенство по футбол 2020 по телевизията и следете за актуална информация за срещите от шампионата на Стария континент 

Въпреки че футболните фенове се наложи да чакат цяла година повече, за да се насладят на Евро 2020, най-големият шампионат на Стария континент ще с проведе в диапазона юни - юли 2021 година. Официалният старт на надпреварата е на 11-и юни в Италия, като митичният стадион "Олимпико" в Рим ще е арената, на която ще стартират битките от турнира, а първият мач противопоставя Италия срещу Турция. 

Европейското първенство по футбол ще се проведе в периода 11-и юни - 11-и юли и ще бъде излъчено в 226 страни. В България носители на ТВ правата са БНТ и "Нова Броудкастинг Груп", които ще излъчат всички 51 двубоя от Евро 2020 на живо в своите канали. 

Първо обаче най-важните дати за Европейското първенство по футбол:

  • Групова фаза: 11.06 - 23.06
  • Осминафинали: 26.06 - 29.06 
  • Четвърфинали: 02.07 - 03.07 
  • Полуфинали: 06.07 - 07.07 
  • Финал: 11.07 
  • Ето и пълното разпределение на мачовете между каналите на двата медийни гиганта в България: 

    Излъчване на Евро 2020 по телевизията

    ГРУПОВА ФАЗА - първи кръг

    11.06.2021

    22:00 Група A: Турция - Италия  0:3("Олимпико", Рим) ТВ канал: Нова/БНТ

     

    12.06.2021

    16:00 Група A: Уелс - Швейцария 1:1 ("Олимпийски", Баку) ТВ канал: Диема

    19:00 Група B: Дания - Финландия 0:0 ("Паркен", Копенхаген) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група B: Белгия - Русия 3:0 ("Крестовски", Санкт Петербург) ТВ канал: Диема

     

    13.06.2021

    16:00 Група D: Англия - Хърватия 1:0 ("Уембли", Лондон) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    19:00 Група C: Австрия - Северна Македония 3:1 ("Арена Национала", Букурещ) ТВ канал: Диема

    22:00 Група C: Нидерландия - Украйна 3:2  ("Йохан Кройф", Амстердам) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    14.06.2021

    16:00 Група D: Шотландия - Чехия ("Хампдън Парк", Глазгоу) ТВ канал: Диема

    19:00 Група E: Полша - Словакия ("Крестовски", С. Петербург) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група E: Испания - Швеция ("Ла Картуха", Севиля) ТВ канал: Диема

     

    15.06.2021

    19:00 Група F: Унгария - Португалия (Пушкаш Арена, Будапеща) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група F: Франция - Германия (Алианц Арена, Мюнхен) ТВ канал: Нова

    Групова фаза - ВТОРИ КРЪГ

    16.06.2021

    16:00 Група B: Финландия - Русия (Крестовски, Санкт Петербург) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    19:00 Група A: Турция - Уелс (Олимпийски стадион, Баку) ТВ канал: Диема

    22:00 Група A: Италия - Швейцария (Олимпико, Рим) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

     

    17.06.2021

    16:00 Група C: Украйна - Северна Македония (Арена Национала, Букурещ) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    19:00 Група B: Дания - Белгия (Паркен, Копенхаген) ТВ канал: Диема

    22:00 Група C: Нидерландия - Австрия (Йохан Кройф, Амстердам) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

     

    18.06.2021

    16:00 Група E: Швеция - Словакия ("Крестовски", С. Петербург) ТВ канал: Диема

    19:00 Група D: Хърватия - Чехия (Хампдън Парк, Глазгоу) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група D: Англия - Шотландия (Уембли, Лондон) ТВ канал: Нова

     

    19.06.2021

    16:00 Група F: Унгария - Франция (Пушкаш Арена, Будапеща) ТВ канал: БНТ1/Диема

    19:00 Група F: Португалия - Германия (Алианц Арена, Мюнхен) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група E: Испания - Полша (Ла Картуха, Севиля) ТВ канал: Диема

    Групова фаза - ТРЕТИ КРЪГ

    20.06.2021

    19:00 Група A: Италия - Уелс (Олимпико, Рим) ТВ канал: БНТ1/БНТ3 

    19:00 Група A: Швейцария - Турция (Олимпийски стадион, Баку) ТВ канал: Диема

     

    21.06.2021

    19:00 Група C: Северна Македония - Нидерландия (Йохан Кройф Арена, Амстердам) ТВ канал: Диема

    19:00 Група C: Украйна - Австрия (Арена Национала, Букурещ) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група B: Русия - Дания (Паркен, Копенхаген) ТВ канал: БНТ1/БНТ3 

    22:00 Група B: Финландия - Белгия (Крестовски, Санкт Петербург) ТВ канал: Диема

     

    22 юни

    22:00 Група D: Чехия - Англия (Уембли, Лондон) ТВ канал: Нова

    22:00 Група D: Хърватия - Шотландия (Хампдън, Глазгоу) ТВ канал: БНТ1/БНТ3 

     

    23 юни

    19:00 Група E: Словакия - Испания (Ла Картуха, Севиля) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    19:00 Група E: Швеция - Полша (Крестовски, С. Петербург) ТВ канал: Диема

    22:00 Група F: Германия - Унгария (Алианц Арена, Мюнхен) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Група F: Португалия - Франция (Пушкаш Арена, Будапеща) ТВ канал: Нова

    Към елиминациите се класират първите 2 отбора от всяка група, както и най-добрите 4 тима, завършили на 3-о място в групата си. 

    ТВ програма на осминафиналите на Европейското по футбол 2020

    26.06.2021

    19:00 Осминафинал 1: Уелс - Дания (Йохан Кройф Арена, Амстердам) ТВ канал: Диема

    22:00 Осминафинал 2: Италия - Австрия (Уембли, Лондон) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

     

    27.06.2021

    19:00 Осминафинал 3: Нидерландия - Чехия (Пушкаш Арена, Будапеща) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Осминафинал 4: Белгия - Португалия (Ла Картуха, Севиля) ТВ канал: Нова

     

    28.06.2021

    19:00 Осминафинал 5: Хърватия - Испания (Паркен, Копенхаген) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Осминафинал 6: Франция - Швейцария (Арена Национала, Букурещ) ТВ канал: Нова

     

    29.06.2021

    19:00 Осминафинал 7: Англия - Германия (Уембли, Лондон) ТВ канал: Диема

    22:00 Осминафинал 8: Швеция - Украйна (Хампдън Парк, Глазгоу) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

     

    ТВ програма на Четвъртфиналите на Европейското по футбол 2020 

    2.07.2021

    19:00 Четвъртфинал 1: победител мач 6 - победител мач 5 (Крестовски, Санкт Петербург) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    22:00 Четвъртфинал 2: победител мач 4 - победител мач 2 (Алианц Арена, Мюнхен) ТВ канал: Нова

     

    3.07.2021

    19:00 Четвъртфинал 3: победител мач 1 - победител мач 3 (Олимпийски стадион, Баку) ТВ канал: Диема

    22:00 Четвъртфинал 4: победител мач 8 - победител мач 7 (Олимпико, Рим) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

    Тв програма на полуфиналите на Европейското по футбол 2020

    6.07.2021

    22:00 Полуфинал 1: победител четвъртфинал 1 - победител четвъртфинал 2 (Уембли, Лондон) ТВ канал: БНТ1/БНТ3

     

    7.07.2021

    22:00 Полуфинал 2: победител четвъртфинал 4 - победител четвъртфинал 3 (Уембли, Лондон) ТВ канал: Нова

    Финал на Евро 2020 по телевизията

    11 юли

    22:00 часа: Победител полуфинал 1 - победител полуфинал 2 (Уембли, Лондон) ТВ канал: Нова/БНТ

    ВИЖТЕ ОЩЕ:

    ТОП 20: Най-скъпите играчи на Евро 2020

    ТОП 10: Големите таланти на Европейското, които да следим 

    Как е правилно: Евро 2020 или Евро 2021

    Кристиано Роналдо и рекордите, които може да потроши на Европейското

     

    Етикети:
    Sportlive.bg

    Още по темата


    Timeout


    виж всички
    Реклама

    Избрано от Бокс


    Продукт за 200 милиона: Какво в цифри е Антъни Джошуа за британския бокс?

    Предвид своята популярност и високия си коефициент на успехи в битки, при това на успехи с нокаут, не е изненада,...

    Реклама

    Най-четени новини


    виж всички
    Реклама