Претендентът за елита на Нидерландия би с хандбална разлика и пренаписа историята (ВИДЕО)

13747 0

Втородивизионният футболен Цволе на практика пренаписа историята в нидерландските лиги, след като изравни рекорда на Аякс от 2020-а за най-безапелационна победа - 13:0.

Това се случи в петък вечер, когато "сините" приеха Ден Бош и на практика меко казано разгромиха съперника си в двубой от 27-мия кръг на Еерсте дивизие

Умопомрачителният успех

Любопитно е да се отбележи, че през есента Цволе отново е спечелил в двубоя между двата тима, но тогава само с 2:1. Сега постигналият историческа победа отбор е водач във второто ниво на местния футбол с 6 точки и двубой повече пред втория - Хераклес.

Венло пък е жертвата на Аякс през 2020-а година, когато бе сформиран и рекордът от подобни победи с по 13:0. Днес Цволе вкара 7 попадения през първата част и добави още 6 безответни след почивката. Велиос пък бе най-активен с четири гола.

Следете най-актуалните новини от световния футбол със SportLive.bg!

Вижте атмосферата при 11:0 за Цволе: