Португалия на косъм от резил, Беларус с антирекорд (Резултати от квалификациите за Мондиал'22

777 0

Отборът на Белгия разгроми Беларус с 8:0 в двубой от квалификациите за Мондиала в Катар. Срещата се игра на стадион "Ден Дреф" в град Льовен. С по два гола се отличиха Леандро Тросар и Ханс Ваканен, по един добавиха Миши Батшуай, Жереми Доку, Денис Прает и Кристиан Бентеке.

Така Беларус записа най-тежкото поражение в историята си. Досега най-лошият резултат бе 0:5 срещу Австрия в квалификациите за Евро 2004. В следващия кръг от пресявките за Световното първенство Беларус ще играе с Чехия на 2 септември.

В другия мач от групата Уелс победи Чехия с 1:0. Автор на победния гол стана Даниел Джеймс в 82-ата минута, а асистенцията бе дело на Гарет Бейл.

В група А тимът на Португалия се наложи над Люксембург с 3:1 на стадион "Жози Бартел" в Люксембург. Домакините неочаквано поведоха в резултата с гол на Жерсон Родригеш в 30-ата минута, но в допълнителното време на първата част Диого Жота възстанови равенството. Пет минути след почивката Кристиано Роналдо даде преднина на португалците, а Жоао Палиня сложи край на спора в 80-ата минута с гол с глава.

В другия мач от тази група Азербайджан загуби от Сърбия с 1:2 в Баку. Португалия и Сърбия имат по 7 точки, Люксембург - 3, Ирландия и Азербайджан - 0.