Партизан разнищи Цървена звезда и записа две постижения в голямото сръбско дерби (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

2352 0

Партизан е големият победител във "вечното дерби" на Сърбия, след като надделя с 2:1 над Цървена звезда. Успехът за столичани бе първи над съперника в Сръбската Суперлига от 2019 година насам, а с трите точки "черно-белите" се качиха на върха в елита на нашата съседка.

"Черно-белите" поведоха чрез Нато Бибас в 41-ата минута на мача след дузпа, а Салданя се разписа в 66-ата минута, за да увеличи преднината на 2:0.

Цървена Звезда не се предаде и върна напрежението в мача чрез Ндиаже в 71-ата минута, но тимът на гостите не успя да пробие защитата впоследствие и да вкара втори гол, за да избегне поражението.

Победата на Партизан сваля "вечния съперник" от върха в сръбската Суперлига. "Черно-белите" заемат първата позиция с актив от 47 точки, следвани от "червените" с 46 пункта.