Парагвай изненада Чили на Копа Америка, Уругвай най-после победи

2580 0

Парагвай записа второта си победа в Копа Америка след като преодоля Чили с резултат 2:0 в мач от група "A" на шампионата на Южна Америка. Браян Самудо откри резултата в 33-ата минута, а в 58-ата Мигел Алмирон оформи крайното 2:0 от дузпа.

С успеха Парагвай успя да събере актив от 6 точки и излезе на второ място в групата. За Чили това беше първа загуба, като чилийците имат 5 спечелени точки и са на третата позиция в класирането.

В другия мач от групата Уругвай победи аусайдера Боливия също с 2:0. Куинтерос-Сиера си вкара автогол в 40-ата минута. В 79-ата минута Единсон Кавани се разписа и осигури успеха на уругвайците. Тимът има 4 точки, а Боливия няма нито една спечелена точка.

Вижте и този велик пас на Роберто Фирмино на Копа Америка.