Отново дузпа лиши Бешикташ от равенство като гост; Днипро огорчи Аякс

Снимка: Getty images/Gulliver

1429 0

Отборът на Бешикташ бе сразен от белгийския Брюж като във второ пореден елиминационен кръг турският отбор не успява да се добере до равен като гост след като им отбелязват от дузпа.

Домакините достигнаха до пълен обрат и надделяха с 2:1 след като в началото на второто полувреме Торе изведе гостите напред.

С голове на Гедос и Рафаелос Брюж стигна до аванс преди реванша от осминафиналния двубой за Лига Европа.

Първото полувреме не доведе до сериозни голови положения.

Още с първия съдийски сигнал за втората част Бешикташ  отбеляза още при първата си атака.

Гьокхан Торе се разходи през защитата на домакините и след като преодоля трима бранители в наказателното поле, нагласи топката си на левия крак и с мощен удар я прати покрай вратаря.

Брюж върнаха гола в 62-ата минута когато Фелип Гедос получи топката в центъра на терена и необезпокояван напредна. Халфът стреля силно по посока на вратата от около 25 метра, а на границата на малкия пеналт се оказа Де Сутер, който просто отклони коженото кълбо във вратата.

Гостите одържаха териториалния превес на белгийците до 79-ата минута. Сердар Куртулуш игра непозволено в наказателното поле срещу Гедос, а реферът Крейг Томпсън посочи бялата точка. Зад топката застана Лиор Рафаелов, който не сгреши за 2:1.

Така Брюж взе минимална преднина на Бешикташ преди реванша в Истанбул следващата седмица.

В друг осминафинален мач Днипро изненада Аякс с 1:0.

Зозуля в 30-ата минута отбеляза единственото попадение за украинците и остави всичко за реванша в Амстердам след седмица.