Отличникът Илия Груев с най-добрия си мач за Лийдс: Зашеметителни цифри

13836 0

Илия Груев се представи на много високо ниво в 27-ия кръг на Чемпиъншип. Лийдс спечели с 3:0 при визитата си на Кардиф, а българинът записа пълен двубой. Това бе първи успех за тима на родния национал като гост на съперника от 2016 година насам.

Груев изигра един от най-добрите си мачове

Българското участие

Днес Груев, който се подвизава в ролята на дефанзивен полузащитник, записа един от най-добрите си мачове в Лийдс и за това подсказват показателите му. От Opta отчитат, че българинът е сгрешил само 2 от 70-те си паса в срещата.

В допълнение това означава, че 23-годишният халф се превръща в играча на тази позиция от Лийдс с най-високия процент на точност на подаванията, който е направил поне 50 паса от сезон 2013/14 насам.

Иначе Груев вече разполага с 13 двубоя за английския тим, но в рамките на 402 минути не успява да вкара или асистира. Има три жълти картона в рамките на срещите.

Още: Илия Груев изигра цял мач за ФА Къп, но негов съотборник изуми с попадение (ВИДЕО)

Лийдс надви отбора на Уейн Рууни и Бирмингам, но Груев изгледа успеха отстрани

За първи път: Илия Груев с пълни 90 минути за Лийдс, но няма да запомни с добро мача (ВИДЕО)