Нигерия полетя след успех в дербито с Египет

Снимка: Guliver/GettyImages

1454 0

Нигерия победи Египет с 1:0 в мач от група D на Купата на африканските нации. Въпреки очакванията за равностоен сблъсък "суперорлите" бяха надежди в защита и почти не позволиха на съперника си да създаде опасни положения.

В 27-ата минута Мосес Симон имаше добър шанс за Нигерия, като ударът му мина встрани. Само три минути по-късно обаче резултатът беше открит. Келеши Ихеаначо получи пас от Джо Арибо в наказателното поле и отправи неспасяем удар в горния десен ъгъл.

В 48-ата минута доминацията на Нигерия продължи, като Таиво Ауонии стреля с глава над враата. В 71-ата минута Египет беше близо до изравняване. Мохамед Салах излезе сам срещу вратаря Мадука Окойе, като стражът направи страхотно спасяване. Появилият се като резерва Чидера Еджуке също имаше добра възможност в края на мача.

Така Нигерия е лидер в групата с 3 точки. Следващият съперник на тима е Судан, докато Египет ще се изправи с Гвинея-Бисау.