Нидерландия надви Полша, Босна спря Италия, ето всички резултати

Снимка: Guliver/GettyImages

1411 0

Отборът на Нидерландия започна по успешен начин участието си в Лигата на нациите, след като победи Полша с 1:0 у дома в мач от група 1 на Лига А на турнира. На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам крилото на Тотнъм Стивън Бергвайн отбеляза единствения гол в двубоя в 61-та минута на срещата.

В другия мач от групата Италия направи грешна стъпка и стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на Босна и Херцеговина. Във Флоренция Еден Джеко даде преднина на босненците в 57-та минута, но десет минути по-късно Стефано Сенси изравни.

В група 2 от Лига Б Чехия победи Словакия с 3:1 като гост. Владимир Куфал, Борек Доцкал, Михаел Крменчик вкараха за Чехия, а Иван Шранц отбеляза почетното попадение за Словакия малко преди края. В другия двубой от групата Шотландия и Израел направиха равенство 1:1 в Глазгоу.