Невероятно: Бензема е участвал в 1/4 от спечелените трофеи на Реал Мадрид

6340 0

Вчера вечерта - 11 февруари, Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство, след като победи във финала саудитския Ал Хилал с 5:3.

Това стана 25-ият трофей в кариерата на Карим Бензема, спечелен с бялата фланелка. По този показател нападателят се изравни с бившия защитник на "белите" Марсело. Над тях няма никого - никой друг футболист не е спечелил повече с испанския гранд.

Така френската звезда има 25 отличия с бялата фланелка. Общо в историята си "Кралският клуб" е спечелил 100 трофея, така че Бензема е участвал в завоюването на 1/4 от тях.

През настоящия сезон Реал може да спечели Ла Лига, Купата на Краля или Шампионска лига. Ако това се случи, Бензема ще стане еднолично най-титулуваният футболист в историята на клуба. А ето кой в Реал е спечелил най-много Световни клубни в историята.