Неймар и Ал-Хилал се измъчиха срещу слабак, а Н'Голо Канте спаси Ал-Итихад

Снимка: Getty Images, колаж: SportLive

1259 0

На днешния ден (21 септември) се изиграха 5 мача от Саудитската професионална лига, а в два от тях участие взеха две от футболните звезди в страната - Неймар (Ал-Хилал) и Н'Голо Канте (Ал Итихад).

Неймар и Ал-Хилал се издъниха

Воденият от бразилската звезда тим - Неймар, направи 1:1 с един от отборите в много лоша форма, а именно - Дамак. Малком успя да открие за Ал-Хилал още в деветата минута, но в 68-ата резултатът бе изравнен след попадение на румънеца Николае Станчу.

Канте измъкна Ал-Итихад

Без Карим Бензема в състава си Ал-Итихад се наложи с 2:1 над Ал Фатех у дома. Срещата започна зле за Итихад, след като допуснаха попадение в 30-ата минута. До почивката обаче бе оформен крайният резултат, тъй като Ромариньо вкара в 38', а Канте донесе победата в добавеното време на първата част.

С резултатите от днешната вечер Ал-Итихад свали от върха Ал-Хилал. Воденият от Канте и Бензема отбор вече е с 18 пункта на върха, докато Неймар и компания се намират на втората позиция със 17 точки в актива си.